Budzenie się z niesfornymi włosami sprawia, że ma się ochotę wczołgać z powrotem pod kołdrę i zacząć od nowa kolejnego dnia. Zamiast układać włosy w prosty kucyk, dodanie uroczego akcesorium do włosów może zmienić twój zły poranek w fantastyczny dzień.
Pytając stylistów fryzur, na jakie trendy należy zwrócić uwagę tej wiosny, zebraliśmy odpowiedzi. Od drukowanych apaszek i opasek na głowę z ozdobami, po wielkie gumki, ta wiosna obiecuje mieszankę zabawnych i łatwych w obsłudze akcesoriów do włosów, które wzbogacą twoją kolekcję.

Wiązane opaski na głowę na wiosnę.

Stylista fryzur i założyciel StyleBookings.com, George Kyriakos, uwielbia wiązane opaski na głowę, które mają jasne kolory, wzory i kwiaty, aby nadać twojemu wyglądowi dodatkowy kolor i teksturę.
Kyriakos poleca również ten styl do odgarniania nieznośnych włosów. Są świetne, ponieważ utrzymują włosy z twarzy i ułatwiają noszenie maski.
Opaski wykonane z jedwabiście gładkiego satynowego materiału z ozdobnym wiązaniem z łatwością nadadzą stylizacji zarówno elegancji, jak i swobody.
Nie masz ochoty na robienie makijażu na następne spotkanie na Zoomie? Ubranie opaski na głowę to szybka opcja ubierania się w strój – nawet jeśli jest to tylko górna połowa. Ten element szybko i skutecznie ożywi twarz i nikt nawet nie zauważy, że się dzisiaj nie umalowałaś.
Opaski sprawdzają się równie dobrze z kucykami, stanowiąc dodatkowy element stylizacji.

Klamry do włosów na wiosnę.

To, co kiedyś było szaleństwem z lat 90. Powróciło ze zdwojoną siłą do 2021 roku. Według Madison Sullivan, stylistki fryzur z Nowego Jorku i profesjonalnej artystki L’Oreal, klamra jest wszechstronnym dodatkiem, którego można użyć do modernizacji codziennej fryzury.
Użyj klamry z pazurami, aby zabezpieczyć skręcone włosy, zepnij włosy w połowie lub w całości, jak ci odpowiada!
W przypadku grubszych lub kręconych włosów nie zawsze trzymają się zwykłe klamry. Jednak duży klips może chwycić więcej włosów, dzięki czemu możesz cieszyć się włosami odciągniętymi do tyłu przez cały dzień.
W dni, kiedy twoje włosy robią wszystko, z wyjątkiem tego, co chcesz, uzyskaj wygląd bez wysiłku dzięki szybkiemu spięciu włosów klamrą. Klamra pomoże szybko odciągnąć włosy do tyłu, jednocześnie dodając im blasku.

Scrunchies na wiosnę.

Chociaż ostatnio powróciły scrunchies, Kyriakos uważa, że w tym sezonie szczególnie popularne będą gumki inspirowane latami 80. Tej wiosny radzi zaopatrzyć się w gumki w pastelowych kolorach, aby być w pełni na czasie.
Gumki do włosów tego typu powracają już od kilku lat i są absolutnie na czasie. Co się zmieniło w tym sezonie? Popularność zyskuje ponadgabarytowe scrunchy, które służą do ozdabiania niechlujnych koków, kucyków i pół upiętych fryzur.

Chusty do włosów na wiosnę.

Jeśli chcesz dodać zabawny kolor do swojego stroju, postaw na chustę do włosów. Można wybrać zarówno jasny, jak i wielokolorowy wzór. Kyriakos uwielbia również chusty do włosów, ponieważ można ich używać jako opaski do włosów lub owinąć wokół kucyka.
Nie ma wątpliwości, dlaczego bandany wydają się nigdy nie wychodzić z mody – są przyjazne dla budżetu, trwałe, przystosowalne i dostępne w nieskończonej liczbie nadruków i kolorów.
Zawiąż ją jako tradycyjną opaskę na głowę (z przodu lub z tyłu) lub zawiń ją dookoła głowy jak chustka, lub zawiąż i zaplątaj w kucyk lub niechlujnego koka – ta bandana doda charakteru każdej stylizacji!

Jak przechowywać te modne dodatki do włosów?

Możesz wygospodarować na przykład jedną szufladkę i tam poukładać swoje opaski i scrunchies. Możesz do tego użyć pomocnych organizerów do szuflad, które są dostępne do kupienia na wielu stronach internetowych. To z pewnością pomoże ci zachować porządek i szybko będziesz mogła znaleźć potrzebny dodatek do fryzury.

Artykuł powstał przy współpracy z stylowapolka.pl