Sylwetka kobiet może przybierać niezwykle zróżnicowane kształty i rozmiary. Z tego też powodu są one naprawdę wyjątkowe i nie można powiedzieć, że jakiś rodzaj damskiej sylwetki jest zwyczajny lub typowy. Sama znajomość rodzajów kształtów sylwetki u pań jest dla nich samych niezwykle przydatna. Dzięki temu bowiem mogą one o wiele efektywniej dopasować pod swoje kształty idealne kreacje. Toteż warto pochylić się nad tym zagadnieniem o wiele głębiej.

Kobiece typy sylwetki a stylizacje

Nasze ciało ulega nieustannym transformacjom i tym samym posiadany wygląd nie jest nam dany raz na zawsze. To powoduje, że warto przyglądać się typowi swojej sylwetki. Można w ten sposób ocenić swój stan zdrowia czy też staranniej dobierać kreacje. Na potrzeby tego tekstu bardziej pójdziemy w tym drugim kierunku. Warto mieć świadomość tego, że ślepe kierowanie się trendami może być zgubne. Znacznie rozsądniej jest dobierać kroje do swojej figury. Stąd też pierwszym krokiem do tego jest sprawdzenie, jaką sylwetkę mamy. Nieważne więc czy mamy zbyt głębokie wcięcie w talii, długie nogi, szerokie biodra czy też za mały biust, ponieważ za sprawą znajomości sylwetki i doboru do niej odpowiedniego stroju możemy uwypuklić lub też schować dane elementy.

Charakterystyka poszczególnych typów kobiecej sylwetki

Warto mieć na uwadze to, że poszczególne kobiece typy sylwetki mają odmienne cechy. Zatem ich znajomość zdaje się nieoceniona. Sylwetka określana Jabłko to typ figury, który odznacza się średnim bądź dużym biustem, a do tego charakterystyczny jest większy brzuch kosztem płaskiej pupy. Do tego mamy tu szczupłe i zgrabne nogi, które niestety nikną z racji słabo wyeksponowanej pupie. Kolejnym typem figury, jaki warto opisać to sylwetka zwana papryką lub kolumną. Mamy tutaj do czynienia ze zbliżonymi proporcjami ramion i bioder. U kobiet z tego rodzaju posturą charakterystyczny jest niewielki biust oraz słabo zarysowana talia. Sylwetka zwana gruszką to taki typ, gdzie mamy masywne biodra i zaokrąglone uda. Do tego wąskie ramiona i mały biust stanowią główne cech tego rodzaju figury. Odwrócony trójkąt to figura wyróżniająca się słabo widoczną talią i szerokimi ramionami. Dużym jej plusem są nogi, które szczupłe i długie. Na sam koniec pozostawiliśmy najbardziej pożądaną przez panie figurę, a mianowicie tą w typie klepsydry. Jej popularność wynika z racji prostoty dopasania do niej garderoby przy jednoczesnej ekspozycji kobiecych kształtów na czele z wąską talią.

Jak sprawdzić swój typ sylwetki?

To proste w tym celu wystarczy rozebrać się i sprawdzić w lustrze swoje proporcje. Wiedząc, jaką mamy sylwetkę znacznie łatwiej dobrać odpowiedni garderobę. Pamiętajmy jednak, Że na przestrzeni lat nasza sylwetka może się zmieniać.