Rozpoczynający się nowy rok to powracające pytania o panujące trendy. Każdy, kto urządza mieszkanie, chce, aby zastosowane w nim rozwiązania były nie tylko niezawodne i funkcjonalne, ale przede wszystkim, aby zapierały dech w piersiach. Stawiając na walory estetyczne chcemy iść zgodnie z duchem czasu. Przyjrzyjmy się zatem, jakie trendy w aranżacji łazienek będą obowiązywać w nadchodzących miesiącach 2021 roku.

Inspirujące trendy

Skąd czerpać inspiracje do urządzania domów, pomieszczeń, łazienek? Wyjściem naprzeciw takim pytaniom są propozycje czołowych architektów, których propozycje są podziwiane na całym świecie. W tegorocznych aranżacjach inspirują się oni naturą. Najmodniejsze kolory łazienek bazują więc na podstawowych kolorach. Użyte materiały wykorzystują dostępne technologie. Elementy wyposażenia opierają się także na drewnie zapewniając przytulny charakter chłodnych wnętrz. Czas zatem działać! Modna łazienka w 2021 roku to…

Zieleń, szarość, brąz

Kolory zastosowane w łazience muszą odpowiadać naturalnym barwom ziemi. To nie tylko soczysta zieleń, ale to także chłodna szarość, stonowany brąz czy piaskowy beż. Spokój, opanowanie, wyciszenie – to dominujące odczucia, jakie mają nam towarzyszyć każdego dnia. Związek z naturą podkreślany jest przez unikatowe drewniane dodatki, doskonale skomponowane z barwami ścian i podłóg. Dopełnieniem całych kompozycji są wiklinowe kosze, dekoracje z bambusa i wiązanki zasuszonych traw.

Kolorowe dodatki

Stonowane ściany to konieczność zastosowania bardziej wyrazistych dodatków. W 2021 roku szczególnie popularne będą wolnostojące wanny. Żółte, piaskowe, przypominające kąpiel w morzu. Zielone, turkusowe oddające zabawy w krystalicznie czystej wodzie. Czerwone, namiętne, wzbudzające pasje i namiętność. A może jednak klasyczna czerń? Jak uzyskać taki efekt?

Okazuje się, że wyjściem może być użycie betonu. To właśnie on może stać się budulcem wszystkich elementów wyposażenia łazienki. Betonowa wanna, betonowa umywalka, betonowa półka – dziś to właśnie one stanowić będą wyróżnik nowoczesnej łazienki na miarę XXI wieku! Surowy wygląd, monumentalna bryła przy jednoczesnym zachowaniu komfortowego dotyku i niezapomnianych wrażeń. Wraz z możliwością dowolnie nakładanego koloru to niezbędne wyróżniki wychodzące naprzeciw trendom aranżacji łazienek 2021 roku.

Przede wszystkim higiena

Nie ma co ukrywać, że przełom roku 2020/2021 upływa również pod znakiem pandemii koronawirusa. W dobie zagrożenia dla zdrowia i życia nas wszystkich, szczególnego znaczenia nabierają aspekty zachowania maksymalnej higieny osobistej. Gdzie jak gdzie, ale to właśnie łazienka jest miejscem, w którym powinno być czysto i bezpiecznie. A co da się łatwiej utrzymać niż gładka, wytrzymała i odporna na zarazki warstwa betonu? To właśnie ona, w połączeniu m.in. z bezstykowymi bateriami, meblami bez poręczy i uchwytów, stanowi wyjście naprzeciw codziennym potrzebom. Skąd uzyskać odpowiedni materiał?

Wanna wprost z betoniarni

Najwyższej jakości beton, tak potrzebny do przygotowania elementów wyposażenia łazienek 2021 roku, pozyskiwany jest w renomowanych betoniarniach. Czołowy polski producent, koncern Górażdże, ma ponad 60 punktów sprzedaży, zlokalizowanych w całej Polsce. Dzięki ujednoliconym procedurom i systemom kontroli masz gwarancję, że Twoja wanna spełni najbardziej rygorystyczne oczekiwania. Nie ważne czy mieszkasz w Warszawie, Gdańsku czy Poznaniu? A może beton Kraków? Nic prostszego – wystarczy jeden telefon, aby cieszyć się kąpielą w designerskiej wannie na miarę 2021 roku!