Wrzesień to jedny z najpiękniejszych miesięcy na wesele – nie jest już tak upalnie jak w lecie, ale też jeszcze nie zrobiło się aż zbyt zimno. Jednak wybór odpowiedniej kreacji na wrześniową uroczystość może być dla wielu osób trudny. Jak się ubrać na wesele we wrześniu? Przedstawiamy pomysły na modowe stylizacje na wrześniową uroczystość.

1. Wybierz odpowiednią tkaninę
Wybierając strój na wrześniowe wesele, należy zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny. Odpowiednie materiały na tę porę roku to przede wszystkim jedwab, tiul, aksamit, a także klasyczna wełna lub bawełna.

2. Jasne kolory także we wrześniu
Choć wrzesień kojarzy nam się z już mniej jasnymi kolorami, to w modzie na wesele we wrześniu można pozwolić sobie również na jasne odcienie, np. pastele czy krem. Doskonale będą się one komponować z złotymi dodatkami oraz ciepłymi beżami.

3. Odpowiednio dobrane dodatki
Odpowiednio dobrane dodatki to kluczowe elementy każdej stylizacji. W przypadku wrześniowego wesela warto postawić na biżuterię wykonaną ze złota, srebra lub miedzi. W sam raz będą tu także ozdoby z kamieni półszlachetnych, np. turkusów czy ametystów.

4. Sukienka czy garnitur?
Na wrześniowym weselu możemy założyć zarówno elegancki garnitur jak i sukienkę. W przypadku tego pierwszego postawmy na jasne kolory oraz dodatki w ciepłej tonacji, np. stonowaną wersję marsali. W sukience zaś warto postawić na wzory, np. motyle, kwiaty czy abstrakcyjne motywy.

5. Buty – wybierz wygodę
Podczas wesela spędzimy w butach wiele godzin, dlatego nie warto ryzykować i założyć wysokich szpilek, które tylko nam odcisną stopy. Postawmy na wygodę, np. w postaci koturnów, obcasów ze względnie niską ilością centymetrów lub ciepłych butów mokasynowych.

Podsumowując, na wrześniowym weselu warto stawiać na jasne kolory, odpowiednio dobrane dodatki oraz wygodne buty. W cieplejsze dni warto postawić na pastelowe sukienki, a gdy pogoda ochłodzi się okryć się eleganckim żakietem czy ponczo. Wszystko to pozwoli nam czuć się wyjątkowo i pięknie na wrześniowej uroczystości.