Niestety nie istnieje cudowny eliksir wzrostu a niskie Panie wciąż borykają się z kompleksem na punkcie swojej wysokości. Jednak niski wzrost nie musi stanowić problemu. Z pomocą przychodzą sposoby, które optycznie pomogą wydłużyć sylwetkę. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Jak wydłużyć sylwetkę w kilku prostych krokach.

Dużym zaskoczeniem może okazać się, że wydłużyć sylwetkę można poprzez noszenie kapelusza, turbanu albo okularów o dużych oprawkach. To są szczegóły przyciągające wzrok górze tułowia, niby nieistotne ale mogą bardzo pomóc.
Najważniejsze więc jest przykuwanie uwagi od pasa w górę. Pomysłem może być także ciekawa biżuteria oraz inne ozdoby noszone na szyi.
Kolejnym wydawałoby się oczywistym sposobem jest zakładanie wysokich obcasów. Niezależnie czy są to koturny czy obcas, ważne żeby obuwie dodawało kilka centymetrów wzrostu.Pocieszające jest, że obcasy sprawdzą się do niemal każdej stylizacji.

Jakie spodnie wydłużają nogi?

Spodnie są świetne do każdej stylizacji i na każdą okazję. Dobrze dobrane potrafią zdziałać cuda.
Najlepszym i chyba jedynym słusznym wyborem są spodnie z wysokim stanem.
Spodnie kończące się powyżej pasa dodadzą centymetrów pod warunkiem, że bluzkę bądź top włożymy do środka.
Spodnie trzeba dobierać podobnie jak i górę, czyli najlepiej wybierać spodnie w pionowe paski bez poprzecznym linii.
Oczywiście nikt nie zabroni ubrać kolorowych spodni, pod warunkiem że mają wysoki stan.

Jakie spodnie wydłużają

Sukienki wydłużające sylwetkę – co warto wiedzieć.

Dobrą wiadomością dla Pań, których nieodłącznym elementem garderoby są sukienki jest to, że wydłużają sylwetkę, pod warunkiem że jest to sukienka jednokolorowa.

Warto rozważyć zakup sukienki z odkrytymi plecami. Pozwoli nam ona osiągnąć dyskretną elegancję połączoną z powabnym stylem.  Należy zapomnieć o sukienkach w poziome paski, to jest wróg niskich kobiet.
Prążkowane sukienki optycznie skrócą sylwetkę. Najlepiej wybierać sukienki w pionowe paski. Ostatnio modne stały się krata i paski, dlatego wydłużając sylwetkę nie trzeba rezygnować z modnych ciuszków.

Optycznie wydłużanie sylwetki, a co z włosami?

Najprościej można by rzec, wyprostuj włosy a wydłużysz sylwetkę.
Tak. To prawda, ale co z Paniami, które mają krótkie albo cienkie włosy?

Jak optycznie wydłużyć włosy?

Jest na to rada. Bardzo skuteczna i na pewno zadziała. Ciemny kolor włosów sprawia że włosy wydają się dłuższe. Niestety, nie każda kobieta lubi ciemne włosy, ale nie zaszkodzi spróbować.
Jak powszechnie wiadomo, stosowanie odpowiednich preparatów na zagęszczenie włosów też pomaga. Większość pianek z napisem ‘volume’ to vademecum dla Pań obdarzonych krótkimi bądź cienkimi włosami.
Powiększenie objętości sprawi, że włosy będą pełniejsze a co za tym idzie, staną się optycznie dłuższe.
Niezawodnym sposobem na wydłużenie ciała jest wysoki kok. Upięty na czubku głowy, optycznie dodaje kilka centymetrów ciału i włosom.

Kobiety, które pragną być wyższe i chcą mieć optycznie więcej włosów, powinny zastosować się do tych kilku wskazówek. Efekt będzie gwarantowany i zadowalający. Należy pamiętać, że zawsze jest jakieś wyjście.
W końcu lepiej jest wydłużyć sylwetkę niż ją skrócić.