Wiele kobiet podczas zakupów odzieżowych w sklepach internetowych ma poważne problemy z pomiarem najważniejszych parametrów związanych z rozmiarem danego ubrania. Potem okazuje się, że dany ciuch kiedy do nas przyjdzie nie pasuje.

Wymiary kobiecej sylwetki są więc kluczowe jeżeli chcemy zamówić ciuch metodą on-line.

Na licznych stronach z ubraniami, znajdziemy tabelki w których możemy znaleźć liczne wartości pomiarów kobiecych wymiarów. Porównując je ze swoi ciałem, możemy więc znacznie ułatwić sobie proces zamawiania ubrań przez internet. Warto więc wiedzieć jak dokładnie zmierzyć swoje ciało i dobrać w poprawny sposób wszelkie rozmiary z tym co podaje dany producent ubrania.

Jak zmierzyć obwód klatki piersiowej

Jednym z najważniejszych wymiarów jest obwód w klatce piersiowej. Jego pomiar najlepiej jest wykonać za pomocą centymetra krawieckiego czyli zwykłej tasiemki z zaznaczoną skalą. W celu zmierzenie obwodu, należy owinąć tasiemkę wokół klatki piersiowej na wysokości sutków. Podczas pomiaru, ważna jest nasza postawa. Musimy bowiem stać na równej powierzchni w swobodnej postawie bez napinania mięśni. Nie należy również nabierać powietrza w płuca ponieważ w ten sposób znacznie powiększamy obwód klatki piersiowej i wprowadzamy błąd pomiaru. Ważne jest też, aby tasiemka owijała nas swobodnie bez dużego napięcia.

jak zmierzyć obwód klatki piersiowej

Obwód ramienia

Obwód naszego ramienia powinniśmy zmierzyć centymetrem krawieckim lub tasiemką. W tym celu przyjmujemy swobodną pozycję i prostujemy rękę, Ważne jest, aby nie napinać mięśni, ponieważ w ten sposób zwiększamy obwód. Tasiemka powinna swobodnie przylegać do ciała bez opinania. Ważne jest, że ramię mierzymy w jego najszerszym miejscu.

Obwód ramienia

Jak zmierzyć obwód talii

Obwód talii powinniśmy zmierzyć centymetrem krawieckim lub tasiemką. Przed wykonaniem pomiary przyjmujemy swobodną pozycję i stajemy w lekkim rozkroku. Obwód talii mierzymy owijając tasiemkę na wysokości naszego pępka.

jak zmierzyć obwód talii

Jak się mierzy obwód pasa

Obwód pasa to jeden z najważniejszych pomiarów naszego ciała, na podstawie którego dobieramy najczęściej spodnie. Obwód mierzymy za pomocą centymetra krawieckiego lub tasiemki. Pas najlepiej zmierzyć jest na podstawie naszych spodni, które dobrze na nas leżą. Mierzymy więc ich szerokość w pasie, mnożymy razy dwa i dodajemy dwa centymetry. Otrzymany wynik to jest właśnie obwód naszego pasa, według którego możemy dopasować nowe spodnie.

jak się mierzy obwód pasa

Jak zmierzyć obwód bioder

Obwód bioder powinniśmy zmierzyć za pomocą centymetra krawieckiego lub tasiemki. Zanim rozpoczniemy pomiar, musimy przyjąć wygodną pozycję i stanąć w rozkroku. Nasza postawa powinna być wyprostowana, aby pomiar nie był obarczony błędem. Pomiary wykonujemy w najszerszym miejscu naszych bioder czyli poniżej naszego pasa.

jak zmierzyć obwód bioder

Jak zmierzyć obwód uda

Obwód uda powinniśmy zmierzyć za pomocą centymetra krawieckiego lub tasiemki. Przed rozpoczęciem pomiarów przyjmujemy wygodną pozycję. Musimy też stanąć w lekkim rozkroku oraz rozluźnić mięśnie ud, które są jednymi z największych w naszym ciele i ich napięcie może bardzo zmienić wynik. Tasiemkę lub centymetr krawiecki przykładamy luźno, bez napinania do naszego uda, ponieważ jego napięcie może znacznie powiększyć jego obwód. Miejsce dokładnego pomiaru to około 2 cm poniżej naszych pośladków, czyli miejsce gdzie uda są teoretycznie najszersze.

jak zmierzyć obwód uda

Jak zmierzyć obwód łydki

Obwód łydki powinniśmy zmierzyć centymetrem krawieckim lub tasiemką. W tym celu na początku przyjmujemy swobodną pozycję i stajemy w lekkim rozkroku. Musimy teraz skupić się i znaleźć najszersze miejsce naszej łydki. Najlepszym sposobem jest po prostu owinięcie tasiemki na naszej kostce i przesuwanie jej ku górze. Na łydce odczytujemy ta wartość, która będzie największa. Podczas pomiaru warto pamiętać o tym, że mięsień łydki nie może być napięty, ponieważ potrafi on znacznie zwiększyć on swoją objętość. W celu rozluźnienia mięśni łydki należy podczas pomiarów mieć ułożoną stopę w całości na ziemi.

Zapraszamy do odwiedzania sklepu z odzieżą dla puszystych Pań.