Wybór męskiej biżuterii od zawsze przysparzał jej właścicielom oraz osobom chcących ich nią obdarować, wiele kłopotów. O ile damskie naszyjniki istnieją w wielu wariantach, a kobiety lubią eksperymentować ze wzorami, kolorami lub fakturami, tak mężczyźni często posiadają wiele obaw o zbytnią krzykliwość noszonych akcesoriów. Problem stanowi także długość dostępnych modeli. Niektóre z nich posiadające delikatny splot i lekką formę, mogą nie być dostatecznie widoczne na mężczyznach o większym rozmiarze oraz istnieje prawdopodobieństwo, że wplątają się w krawat, bądź pofałdowaną koszulę. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii doboru idealnego wariantu, wyjaśnimy jakie rodzaje męskich łańcuszków istnieją oraz z czym najłatwiej je zestawić.

Łańcuszki dla mężczyzn – nie bój się eksperymentować.

Jeśli do tej pory nie nosiłeś męskiej biżuterii, zakup łańcuszka będzie najlepszym sposobem na to, aby rozpocząć przygodę z eksperymentowaniem ze swoim wizerunkiem. Masz ku temu świetną okazję, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów różniących się od siebie i posiadających wiele zalet.

Jako pierwsze, wspomnieć należy o łańcuszkach wykonanych ze srebra. Stanowią podstawę we wszelkich zbiorach biżuterii, nie tylko męskiej. Idealnie wpasują się swoją kolorystyką zarówno w eleganckie, jak i codzienne stylizacje. Podczas doboru odpowiednich ubrań nie musisz martwić się o ich prezencję. Współgrają z każdym stylem, niezależnie czy lubujesz się w ciężkich, skórzanych kurtkach i ciemnych kolorach, czy wręcz odwrotnie – Twoją domeną są pastelowe barwy i dopasowane koszule. Bez trudu połączysz je z innymi dodatkami, przykładowo metalowymi bransoletkami męskimi lub sygnetami.

Zupełnie przeciwnie jest w przypadku złotych modeli. Te, które zaprojektowane zostały przy użyciu grubych oczek i masywnego splotu, a dodatkowo ich barwa wpada w żółte odcienie, uważane są powszechnie za staromodne i często świadczą o braku wyczucia stylu. Pomimo wszystko, jeśli odpowiada Ci ten typ, warto w niego zainwestować. Złoto odznacza się wyjątkową cechą – kruszec wysokiej próby pozostanie odporny na czernienie i przez wiele lat możesz cieszyć się jego nienagannym wyglądem.

Dobieranie długości łańcuszka krok po kroku.

Jeśli podjąłeś już decyzję, z jakiego materiału będzie Twój męski łańcuszek oraz wybrałeś typ jego splotu i grubości oczek, czas zastanowić się nad całkowitą długością. Jak ją zmierzyć?

Aby uniknąć źle dobranego akcesorium, dokładnie zmierz rozmiar kołnierzyka w koszuli, którą na co dzień nosisz. Łańcuszek powinien być odrobinę dłuższy niż wynik otrzymany po mierzeniu, ponieważ musi znajdować się kilka centymetrów pod szyją. Przykładowo, w przypadku drobnych mężczyzn, długość powinna wynosić ok. 5 cm więcej niż uzyskany obwód. Natomiast tężsi panowie, takowy wynik powinni zwiększyć do 10 cm. Dzięki temu, łańcuszek ułoży się w komfortowy sposób.