Lato to ulubiony czas świętowania i organizowania przyjęć — to wtedy większość ludzi chce obchodzić urodziny i imprezy firmowe, a tym bardziej śluby! Zostajesz zaproszona na imprezę i właśnie w momencie, gdy zaglądasz w czeluści szafy lub bezowocnie biegasz po kilkunastu centrach handlowych, tracisz serce i poddajesz się, nie wiedząc, w co się ubrać na święta, natrafiasz na ten artykuł i wszystko układa się w całość.

Sukienka

Oczywiście, że sukienka. “Mała” czarna, biała, czerwona lub w innym kolorze, który Ci odpowiada. Pamiętaj — unikaj długości do połowy kolan. Unikaj zbyt gęstego materiału i ścisłego kroju — sukienki tego typu przypominają raczej mundurek, a latem będzie w nich gorąco.

Kombinezon

Najlepsza alternatywa dla sukienki. Przy wyborze kierujemy się tymi samymi zasadami.

Garnitur

Garnitur, w przeciwieństwie do sukienki, powinien być jednobarwny — żadnych kwiatów, pasków, kropek i innych wzorów. Nie ma żadnych wyjątków. A podkreślenie talii paskiem, jeśli jest konieczne, nie jest zabronione, a nawet mile widziane. Jeśli nie masz wysokiego wzrostu, ale masz “smakowitą” figurę, można zastąpić garnitur zestawem z lekko wydłużoną marynarką i lejącą się spódnicą.

Spodnie i bluzka

Szerokie spodnie palazzo w połączeniu z topem lub bluzką stworzą świetny zestaw i będą pasować do wieczorowego dress code’u. Należy podkreślić, że spodnie nie są z koszulą, ale z bluzką, ponieważ idziemy na imprezę, a nie do pracy.

Buty

Najlepiej, jeśli wybierzesz buty z obcasem, ale jeśli masz wątpliwości, czy możesz nosić wysokie obcasy przez cały wieczór, z pomocą przyjdą Ci mule — są tak uniwersalne i kompaktowe, że możesz ich używać jako samodzielnej pary lub jako “zmiany” dla butów na wysokim obcasie.

Biżuteria

Wybierając duże kolczyki, pamiętaj, że nie potrzebują one żadnych dodatków, natomiast prosty pierścionek (np. zaręczynowy) będzie pasował do kompletu, nie przytłaczając go swoją obecnością.

Pozostaje tylko spakować najpotrzebniejsze rzeczy do minimalistycznej kopertówki i wyruszyć w drogę, aby cieszyć się świętami!