Wielkie wyjścia wymagają wyjątkowej oprawy. Jeśli chodzi wieczorowe stylizacje niewątpliwie szal jedwabny owinięty wokół ramienia dodaje elegancji. Niestety, jak to często bywa, wybór odpowiedniego może nie należeć do najłatwiejszych, o czym z pewnością wie każda kobieta.

Czym się kierować wybierając szal do sukni wieczorowej?

Jednym z kryteriów wyboru szala do sukienki może być pora roku, czyli np. jedwab jest idealny na letnie wesela i bale sylwestrowe, a także każdą okazję pomiędzy nimi. Chcąc ocieplić stylizację można zdecydować się na jedwabny aksamit. Nie bez znaczenia jest także kolor i wzory na sukience. Jeśli kreacja jest wzorzysta, haftowana lub wyszywana koralikami, warto zaakcentować ją eleganckim szalem w jednolitym kolorze. Z drugiej strony prosta sukienka, np. klasyczna mała czarna będzie wyglądać absolutnie oszałamiająco z szalem z kwiatowym lub geometrycznym wzorem. Nadruki mogą być odważne lub subtelne. Bardzo ciekawą modową koncepcją jest sukienka jednokolorowa i szal do sukni wieczorowej w dokładnie tym samym odcieniu. Czarny na czarnym będzie się prezentować elegancko, ale także oryginalnie i nie banalnie.

Szal do sukienki i pozostałe dodatki

Zawsze należy brać pod uwagę dodatki, takie jak biżuteria i buty, przy wyborze wieczorowego szala. Na przykład, do srebrnej biżuterii, można założyć szarą srebrną jedwabną chustę, która ma delikatny połysk, dodający uroku. Złote dodatki najlepiej sprawdzają się w szalach, które mają złote lub ciepłe odcienie. Podobnie można łączyć perły z chustą w kolorze kości słoniowej lub pastelowym jedwabnym szyfonem, aby uzyskać elegancki wygląd, a czerń pasuje prawie do wszystkiego!

Jak nosić szal do sukni wieczorowej?

Przyjęło się, że szal stanowi dodatek do sukni wieczorowych na wesele. Ale nie tylko. Taki dodatek świetnie sprawdzi się także na wystawnym przyjęciu. Komponując go z sukienką można uzyskać elegancki look. Jak zatem nosić szal jedwabny? Nie od dziś wiadomo, że najlepsze są najprostsze rozwiązania, dlatego z chustą także nie ma sensu kombinować i najlepiej zarzucić ją delikatnie na ramiona i lekko związać na wysokości końca pleców. Jeśli ramiona mają pozostać odkryte to można szal zsunąć. Ciekawą opcją jest też swobodne przerzucenie szala przez dekolt tak, aby końce swobodnie opadały. Dla zwolenniczek mniej oczywistych rozwiązań ciekawą propozycją może być spięcie szala fantazyjną broszką. Ozdobę można wpiąć w materiał na wysokości biustu lub udekorować nią wiązanie.