We współczesnym świecie biznesu wykonywanie wielu zawodów polega na zdobyciu zaufania klientów. Aby cieszyć się nienaganną opinią niezbędne jest posiadanie profesjonalnego wizerunku. W promowaniu swego nienagannego wizerunku bez wątpienia pomaga odpowiedni ubiór.
W tym celu warto umówić się na zakupy ze stylistką.

Czym zajmuje się personal shopper?

Dziś życie w nieustanym biegu wielu ludzi „sukcesu” sprawia, że muszą oni każdego dnia dobrze wyglądać, a jednocześnie brakuje im czasu, który to mogliby poświęcić na robienie przemyślanych zakupów. Dla tych osób, którzy to nie nadążają z zakupem oraz nieustannym analizowaniem kolorów krawatu czy szpilek z pomocą przychodzi personalny stylista.

Robienie zakupów w towarzystwie profesjonalisty jest nie tylko bardzo przyjemne, lecz także stanowi stuprocentowe zapewnienie, ze zakupiona odzież będzie w pełni trafiona.

Dziś każde spotkanie ze stylistką pozwala na stworzenie wręcz idealnego wizerunku, w pełni dostosowanego do wymogów pracodawcy oraz zasobności portfela. Czym zatem charakteryzuje się personal shopping?

Jeszcze kilka lat temu zakupy z osobistym stylistą wielu osobom kojarzyły się z niedostępnością, bowiem uważały one że tego typu usługi są zarezerwowane przede wszystkim dla celebrytów oraz osób zamożnych.
Dziś myślenie na ten temat znacznie się zmienia, a zakupy z personal shopperem stają się powszechnie dostępne oraz atrakcyjne cenowo.

Zakupy ze stylistą to nic innego jak wspólne wypady do poszczególnych sklepów odzieżowych z taką osobą, która potrafi obiektywnie oraz profesjonalnie doradzić w kwestii doboru odpowiedniej garderoby.

Odzież wybierana przez stylistę jest zawsze odpowiednio dobierana do sytuacji oraz specyfiki figury danego klienta. Jest ona zawsze wybrana w taki sposób, aby klient się w niej dobrze i wygodnie czuł, niezależnie od tego ile czasu będzie w niej spędzał każdego dnia.

Zakupy ze stylistką

Zakupy ze stylistką dla każdego

Od pewnego czasu na zakupy z prywatnym stylistą może pozwolić sobie coraz więcej osób. Usługa ta jest skierowana do szerokiego grona zainteresowanych klientów. Może z niej skorzystać praktycznie każda osoba, zarówno młoda jak i starsza oraz bez względu na wiek oraz płeć. Kto zatem powinien korzystać z pomocy personalnego stylisty?

Personal shopping jest doskonałą propozycją zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W szczególności jest ona kierowana dla tych osób, które niezbyt radzą sobie dobrze w kreowaniu swojego pozytywnego wizerunku. W wielu przypadkach pomoc stylisty jest także niezbędna podczas zmiany pracy czy awansu.

Z tego typu usług powinny także korzystać takie osoby, które od wielu lat nic nie potrafią zmienić w kwestii swego ubioru. A więc wówczas, gdy czują, że ogarnęła ich pewnym sensie stagnacja i coraz bardziej gubią się w panujących trendach oraz kolorach. Poza ubraniami stylista może też pomóc wybrać biżuterię – na przykład wisiorek srebrny.

Ile kosztuje stylista?

Cena usług personal shopping jest uzależniona od kilku istotnych czynników. Warto wiedzieć o tym, że zakupy są zazwyczaj poprzedzone indywidualnym spotkaniem z klientem, podczas którego stylista ma okazję do tego, aby poznać jego preferencje oraz wymagania w kwestii gustu oraz specyfiki figury.

Cena takiego spotkania wstępnego, które to poprzedza właściwe wyjście na zakupy jest zawsze ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb danego klienta. Po dogłębnym zapoznaniu się ze swoim klientem prywatny stylista zazwyczaj wspólnie z nim odwiedza poszczególne sklepy odzieżowe i wyszukuje dla niego takie ubrania, które to będą w pełni odpowiadać jego konkretnym potrzebom.

Zakupy ze stylistą zazwyczaj trwają około pięciu godzin, ale ich czas jest uzależniony od indywidualnych potrzeb danego klienta.

Za godzinę takiej usługi trzeba zapłacić zazwyczaj od 100 do 150 zł za godzinę, w zależności od wielkości miasta oraz doświadczenia wybranego stylisty. Do kosztu tej usługi należy zawsze doliczyć kwotę, którą to trzeba będzie przeznaczyć na wybrane ubrania oraz dodatki.

Reasumując można stwierdzić, że metamorfoza może czasem kosztować w granicach 500 zł. Doliczając do tego wizytę u fryzjera, makijaż oraz zakupione ubrania kwota może przekroczyć nawet 1 000 zł.
Personal shopping
Ilość ubrań jest zazwyczaj wybierana zgodnie z potrzebami klienta i wielu przypadkach jest uzależniona od zasobności jego portfela.
Od tego istotnego czynnika zależy również to, jakie są wybierane są sklepy, w których to dokonane zostaną zakupy. Każdy w pełni doświadczony personal shopper potrafi zawsze dobrać idealnie sklep do potrzeb klienta , biorąc pod uwagę zarówno jego osobisty styl, jak i wysokość cen poszczególnych ubrań.
Zazwyczaj zakupy robione są w różnorodnych sklepach, począwszy od niezwykle popularnych w naszym kraju sieciówek, a skończywszy na ekskluzywnych butikach.

Wielu stylistów oferuje swoim klientom robienie zakupów w poszczególnych galeriach handlowych, w których to obok siebie dostępnych jest mnóstwo sklepów odzieżowych, dzięki czemu istnieje znacznie większa swoboda w wyborze poszczególnych ubrań, obuwia, galanterii oraz biżuterii.

Dziś wielu profesjonalnych oraz w pełni doświadczonych stylistów potrafi przekonać niejednego klienta, że wcale nie trzeba posiadać grubego portfela, aby dobrze oraz elegancko się prezentować.

Sprawdź: bluzy damskie