Sezon zimowy to czas, kiedy warto zadbać o ciepłe okrycie, mniejszą ilość słońca oraz ochładzające mrozy. Jednocześnie, my kobiety lubimy wyglądać modnie i stylowo niezależnie od pogody. Kurtki i płaszcze zimowe damskie to idealne rozwiązanie, które dostarczy nam komfortu termicznego, bez rezygnacji z ciekawego wyglądu.

1. Trendy wśród kurtkowych okryć
W ostatnim sezonie na wybiegach można było obserwować kurtki i płaszcze w wielu odsłonach, od oversize’owych modeli, przez wszechobecne puchowe kurtki, na eleganckich, skórzanych modelach kończąc. Kolejna zima przynosi nam też nowości, jak choćby futrzane kurtki i płaszcze – jednym słowem, w asortymencie każda z nas znajdzie coś dla siebie.

2. Najmodniejsze kolory
Jeśli chodzi o kolory, baza to odcienie szarości, czerni i beżu, z powodzeniem można połączyć je z jaskrawymi, kontrastowymi dodatkami. Kolorową esencją zimy będą czerwień, granat, khaki i oranż. Warto wiedzieć, że granatowy płaszcz to hit, który nadal będzie modny w kolejnym sezonie.

3. Materiały
Na pewno dobrze jest postawić na program przeciwwiatrowy oraz hydrofobowy materiał, co zdecydowanie poprawi komfort cieplny. Szukając krój kurtki poświęćmy czas na sprawdzenie jej wodoodporności.

4. Nadal modne klasyczne fasony
Do klasyki zalicza się bardziej formalne modele płaszczy, w kroju prostym, z ciepłymi kołnierzami i zapinane na guziki. Często są to modele, które możemy z powodzeniem nosić również do bardziej eleganckich stylizacji.

5. Idealne dopasowanie
Najważniejsze jednak przy wyborze idealnej kurtki czy płaszcza to ich perfekcyjne dopasowanie do sylwetki. Pamiętajmy, by nie kupować modeli które nas przytłaczają, albo są zbyt ciasne, co ogranicza ruchy i dodaje blokady.

Podsumowując, nie trzeba stawiać na jednoznacznie funkcjonalne modele w kolorze czarnym. Dziś wybór jest ogromny, dlatego warto skusić się na coś innowacyjnego, a przy tym praktycznego i modne. Kurtki i płaszcze zimowe damskie to idealne okrycia na zimę, które nie tylko chronią przed chłodem, ale także dodają stylowego wyglądu.