Karnawał to okres zimowych imprez, balów i maskarad. Data rozpoczęcia karnawału jest najczęściej stała i przypada 6 stycznia w Święto Trzech Króli, a trwa do wtorku poprzedzającego Środą Popielcową. W tym czasie szkoły, lokale, a nawet i miejsca pracy organizują bal karnawałowy. Uczestnicy imprezy przebieranej najczęściej wcielają się w rolę policjantów, księżniczek, superbohaterów i postaci z bajek. Strój czarownicy to również dosyć często wybierany wariant. Aby wyróżnić się z tłumu, należy postawić na coś oryginalnego i unikatowego. Jakie stroje karnawałowe będą w tym celu odpowiednie?

Bal przebierańców – jaką stylizację wybrać?

Impreza karnawałowa to wydarzenie, na którym można popuścić wodze fantazji – nic nie musi do niczego pasować – im więcej cekinów i błyskotek, tym lepiej! Nietypowe kostiumy karnawałowe pozwolą uczestnikom zabawy wyróżnić się na tle pozostałych osób. Dobrym pomysłem na zwrócenie na siebie uwagi, są stroje dmuchane, mające uniwersalny rozmiar. Tego typu kreacje może założyć zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Wśród nadmuchanych okryć można znaleźć motywy dużych zwierząt, postaci bajkowych, emotikonów oraz zawodników sumo.

Strój na barana

Unikatowy kostium “na barana” sprawia wrażenie, że osoba przebrana znajduje się na barkach/ rękach innej postaci np. skrzata lub kosmity. Przebranie “carry me” i “ride on” może również przedstawiać znane osobliwości tj. królowa Elżbieta II, Donald Trump lub Albert Einstein i wiele innych. Ten rodzaj karnawałowej stylizacji jest niezwykle popularny i posiada uniwersalny rozmiar.

Zabawne kostiumy dla par

Doskonałym pomysłem na stworzenie kreacji karnawałowej dla zakochanych jest przebranie się za jajko i bekon lub frytki oraz bekon. Popularne jest również stworzenie duetu, takiego jak wilk i czerwony kapturek lub Bolek i Lolek. Kreatywną opcją są także stroje karnawałowe przedstawiające Shreka i Fionę oraz Freda i Wilmę Flintstone.

Jedzenie i picie

Aby wprawić znajomych w dobry humor, warto postawić na oryginalne kostiumy karnawałowe. Obecnie bardzo kultowe stały się stroje przedstawiające znane napoje np. sprite lub puszka coli. Wśród produktów żywnościowych, za które można się przebrać, najczęściej wybierane są owoce (banan, jabłko, truskawka) oraz kawałek pizzy, hot-dog lub hamburger.

Stroje karnawałowe dla dorosłych

Choć najczęściej na imprezy tematyczne przebierane są dzieci, nie jest powiedziane, że bal karnawałowy stworzony jest jedynie dla najmłodszych. Kostiumy wykonane dla nieco starszych uczestników karnawału również mogą być efektowne – będą w stanie wywołać uśmiech na twarzy pozostałych uczestników zabawy. Kontrowersyjne przebrania np. seksowna policjantka czy klaun, cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą wyróżnić się wśród tłumu i wywołać salwę śmiechu.

Kostiumy dla dzieci

Przebieranie się za ulubionych bajkowych bohaterów, postacie z komiksów lub ulubione zwierzątka sprawia dzieciom frajdę i przede wszystkim – pobudza wyobraźnię. Dziewczynki najczęściej wybierają motywy księżniczek, zaś chłopcy wolą kostiumy superbohaterów lub rycerzy. Zabawną opcją dla najmłodszych jest upodobnienie się do warzyw np. dyni lub pomidora, a także zwierząt (w tym kurczaków i ślimaków).

Śmieszne przebrania karnawałowe – wariant dla całej rodziny

Kreatywnym pomysłem na strój karnawałowy dla wszystkich członków rodziny jest przebranie się za ulubionych superbohaterów lub rodzinę rodem z horroru. Doskonałym wyborem dla rodzin jest wcielenie się w niebezpiecznych piratów z Karaibów, grupę więźniów, wikingów albo ekipę zwariowanych clownów. Na imprezę przebieraną można również ubrać się w stroje z lat 70-tych np. kostiumy gwiazd disco, które z pewnością rozśmieszą wszystkich uczestników zabawy.

strój karnawałowy

 

Jak wybrać idealny strój?

Karnawałowe kostiumy powinny być odpowiednio dopasowane do naszego charakteru i poczucia humoru – to sprawi, że będziemy czuli się w nich komfortowo. Dostępne w wypożyczalniach stroje przystosowane są zarówno dla osób, które chcą wzbudzić salwę śmiechu wśród znajomych, jak i tych pragnących wyglądać elegancko i szykownie. Przebrania można podzielić na uniwersalne, damskie i męskie, a także te dla dzieci. Kobiety często wybierają stroje podkreślające kształty, odpowiednie dla nich będą więc stroje pielęgniarki, czarownicy itp. Mężczyźni wolą zaś kostiumy piratów, strażaków lub policjantów.

Uniwersalne przebrania (zwierzęta, jedzenie i picie, carry me itp.) idealnie sprawdzą się dla obydwu płci. Warto zapamiętać, że wygląd nie jest najważniejszy. Ważne jest to, aby dobrze czuć się w stylizacji – istotną kwestią jest odpowiedni rozmiar kostiumu. Zbyt duży lub zbyt mały strój mógłby krępować ruchy uczestników zabawy.  Idealne przebranie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów.  Musi być również odpowiednio dobrane do osobowości i temperamentu członka imprezy.

Podsumowanie

Karnawał to czas, w którym królują stroje i różnego rodzaju przebrania. Przeważnie osoby wybierające się na bal przebierańców wybierają kostiumy przedstawiające postacie księżniczek, rycerzy, królewiczów, czarownic itp. Aby zaskoczyć przyjaciół, warto postawić na coś oryginalnego i przebrać się w coś, co pozwoli wyróżnić się z tłumu. Jednak na pierwszym miejscu należy uwzględnić wygodę – dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się przyjęciem i tańczyć do białego rana!