Znane blogerki modowe: jakie są ich inspiracje i trendsetterskie podejście do stylizacji

Blogerki modowe to osoby, które swoją pasją do ubrań oraz modowych trendów, potrafią wprowadzać do swojego stylu indywidualność i charakter. Dzięki temu ich stylizacje stanowią dobrą inspirację dla innych. Co ciekawe, wiele z nich to prawdziwe influencerki, które wprowadzają do branży modowej wartościowe treści. Jakie są więc inspiracje i trendy, według znanych blogerek modowych?

1. Inspiracje przyrodą i kulturą

Wśród blogerek, inspiracja przyrodą towarzyszy na co dzień. Niejedna z nich w swoim feedzie na Instagramie pokazuje piękno natury, które z pewnością wpływa na wybór ich stylizacji. Maria Bernad, to hiszpańska blogerka, która często łączy w swoich outfitach kolorowe inspiracje, z odważnymi wzorami i grafikami. Ponadto, Angelica Blic, z kolei inspiruje się kulturą, jaką odnalazła w Stanach Zjednoczonych, gdzie teraz mieszka. Jej kiedyś casualowe style, dziś są inspiracją dla wielu osób, które zastanawiają się jak ożywić swoje looki.

2. Odważne zestawienia kolorystyczne

Influencerki często łączą w swoich stylizacjach kolory, z których nie każdy jest łatwy do połączenia. Tym sposobem, udaje im się wyróżnić spośród innych i wprowadzić oryginalność, którą doceniają ich obserwatorzy. Brittany Xavier, to blogerka, która przeważnie stawia na minimalistyczne, jasne kolory, choć czasem decyduje się na odważne zestawienia, np. żółty i różowy.

3. Klasyka z nutą stylu

Niektóre z influencerek, stawiają na klasyczny styl, jednocześnie dodając mu swój niepowtarzalny styl. Tiffany Hsu to taka blogerka, której stylizacje składają się z eleganckich, nowojorskich propozycji, które jednak sa wyjątkowo rzadko zachowują klasyczny styl, stawiając na luźne dopasowania. Z rąk ścisłych klasyczek, wciąż warto śledzić Pernille Teisbaek, która słynie z eleganckiego stylu, jednocześnie wprowadzając odmienne od reszty, trendy, które wprowadza do swojego stylu.

4. Vintage – trendsetterką

Vintage to szeroko rozwijający się trend, który wiele blogerek, wprowadziły do swoich stylizacji. Tym sposobem, łącząc stare z nowym, zyskują oryginalność i charakterystyczną dla siebie estetykę. Olivia Palermo, to blogerka, która często stawia na szyk i eleganckie fasony, z dodatkiem vintage. Na jej profilu znajdziemy wiele inspiracji z lat 60. i 70., które pomimo przesłania czasowego, nadal są modne.

5. Sportowy styl – ponadczasowość w codziennych inspiracjach

Długi czas temu, ubranie sportowe, nie uchodziło za modę. Tego typu stylizacje pojawiały się jedynie na sali gimnastycznej. Obecnie, sportowy styl wprowadzany jest do casualowych stylizacji, wprowadzając do nich wygody i przyjemność z noszenia. Jessie Bush, to blogerka, która w swoim stylu, wiele razy stawia na sportowe ubrania, łącząc je z eleganckimi detalami, jak np. balerinki.

Podsumowując, warto śledzić blogerki modowe, które nie tylko wprowadzą do naszych stylizacji indywidualność oraz styl, ale przede wszystkim inspirują, pokazując trendy, które zawsze utrzymują się w modowym panteonie. Na śledzenie stylów znanych influencerek, warto zwrócić uwagę, nie tylko ze względu na modowe inspiracje, ale także ze względu na unikalne treści, jakimi dzielą się z obserwatorami.