Każda ciężarna kobieta prędzej czy później staje w sytuacji, kiedy to ciążowy brzuszek rośnie na tyle, że ulubione do tej pory ciuszki nijak nie nadają się do ubrania. Żeby uniknąć sytuacji, w której naprawdę nie mamy co na siebie założyć warto wcześniej zadbać o odpowiednią na ten cudowny czas garderobę. Warto pomyśleć, gdzie zaopatrzyć się w ciuchy, które będą praktyczne, wygodne i dobrej jakości.

Ubrania ciążowe gdzie kupić?

  • Sklepy internetowe – to pierwsza możliwość, która oferuje nam właściwie niezliczoną ilość asortymentu. Istnieją sklepy internetowe dedykowane wyłącznie modzie ciążowej i kobietom ww każdym stopniu zaawansowania ciąży. Podczas zakupów w sieci warto przed dokonaniem transakcji poczytać opinie konsumentów, żeby upewnić się czy wybrany produkt będzie spełniał nasze oczekiwania. Przy odrobinie szczęścia można trafić na sklep lub producenta, u którego będziesz zaopatrywała się aż do porodu.
  • Galerie handlowe – jest to opcja dla kobiet, które wolą jeszcze przed zakupem zmierzyć ubranie i mieć je natychmiast po wyjściu ze sklepu. Kształt brzucha i jego wielkość dość szybko ulegają znaczącym zmianom więc jest do dobre wyjście ale pojawia się problem dostępności asortymentu. Mało kiedy w galeriach handlowych możemy znaleźć sklep wyłącznie z modą ciążową. Należałoby skupić się raczej na poszukiwaniu działów z taką odzieżą w większych sklepach bądź wyborze zwykłych ubrań w nieco większym niż normalnie rozmiarze (ale chyba żadna kobieta podczas ciąży nie chciałaby czuć się w swoich ubraniach jak w worku).
  • Butiki ciążowe – to rozwiązanie łączące w sobie cechy dwóch poprzednich. Można zobaczyć i zmierzyć ubrania a wybór jest duży. Jedynym minusem jest to, że nie w każdym mieście istnieją stacjonarne butiki z ciążową modą. Ten sposób uzupełnienia garderoby od niektórych przyszłych mam wymagałby podróży do większego miasta.
  • Aplikacje ubraniowe – dla osób, którym nie zależy koniecznie na nowych rzeczach świetnym sposobem mogą okazać się aplikacje i platformy, na których można sprzedawać i kupować ubrania a nawet się nimi wymieniać. Warto pamiętać, że ciążowe ubrania nie przydadzą nam się na dłuższy czas więc jeśli szukamy oszczędności warto zainteresować się taką opcją uzupełnienia garderoby.

Przy wyborze ciążowych ubrań należy kierować się przede wszystkim swoim komfortem i wygodą. Nie musisz stawiać na rozciągnięte czy zbyt duże
ubrania, możesz zaopatrzyć się w naprawdę fajne ciuchy w przystępnych cenach korzystając z powyższych sposobów.