Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, zatem czas najwyższy pomyśleć o prezencie dla partnera. A co powiecie na to, by zamiast wybierać słodkości czy kubki wybrać się na wspólną wycieczkę? Naszym zdaniem to naprawdę świetny pomysł. Dziś przedstawimy Wam ciekawe propozycje, gdzie się udać.

Ustka to dobry kierunek

Przyjęło się, że nad polskie morze najlepiej jeździć w sezonie wakacyjnym. Choć przecież właśnie wtedy są tam największe tłumy. Zdecydowanie lepiej pojechać właśnie w miesiącach jesiennych czy też zimowych. Przede wszystkim dlatego, że nie ma wielu turystów. Będziecie więc mogli spokojnie relaksować się spacerując po plaży. Jednocześnie nadal możecie skosztować lokalnego jedzenia. My polecamy Wam Ustkę i to nie tylko dlatego, że plaża w Ustce jest piękna, ale też dlatego, że w tej miejscowości są także inne miejsca do zwiedzania. Na pewno polecamy Wam wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Warto też odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, latarnię w Czołpinie oraz oczywiście klify i plażę w tej wsi. Jeżeli będziecie mieć nadal ochotę zwiedzać, to wybierzcie się na wycieczkę do Krainy w Kratę. A pod drodze odwiedźcie też Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Szlak Słupskich Murali. Kolejną zaletą wyjazdu o tej porze roku jest fakt, że ceny są zdecydowanie niższe. A więc czas przygotować swoje walizki i odliczać dni do wyjazdu.

Trochę bajki się przyda

A co powiecie na wprowadzenie do swojego życia nieco bajki, a raczej bajkowego klimatu. Jeżeli macie na to ochotę, to koniecznie powinniście się wybrać na wycieczkę do Zamku w Mosznej, który jest naprawdę piękny. Rzeczywiście prezentuje się niecodziennie. Określenie go mianem bajkowego jest wręcz strzałem w dziesiątkę. Mówi się, że zamek wygląda tak jakby jego architektem był Walt Disney. Obiekt zdobi 99 wież i wieżyczek, do tego w zamku znajduje się 365 pomieszczeń. A więc jest co zwiedzać. Jednocześnie w zamku znajduje się tez luksusowy hotel. Wypad mikołajkowy do tego miejsca będzie na pewno udany. Ale to nie koniec zalet. W końcu możecie też zwiedzić inne atrakcje, choćby Fabrykę Robotów czy stadninę koni. A więc nie czekajcie tylko rezerwujcie miejsce noclegowe i zacznijcie pakować walizki. A skoro o nich mowa…to jeżeli Wasz komplet lata świetności ma już za sobą, to czas na nowy. Polecamy Wam walizki na kółkach z tworzywa ABS, które są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym świetnie się prezentują.

A może na Kaszuby?

Oczywiście musimy Wam też polecić Kaszuby i to nie tylko dlatego, że jedzenie z tego regionu polski jest obłędne. Otóż Kaszuby są piękne w całej swojej okazałości. Możecie podziwiać przyrodę, ale i zwiedzić liczne atrakcje i co najważniejsze o tej porze roku nie będzie tam dużo turystów. Musimy też wspomnieć, że naprawdę tanio możecie znaleźć nocleg i to w klimatycznych pensjonatach. Na pewno należy odwiedzić Skansen Parowozownia w Kościerzynie. Wdzydzki Park Krajobrazowy to kolejny obowiązkowy punt na mapie. Wybierzcie się też na zamek w Malborku, ale pamiętajcie, aby zrobić to rano, bo zwiedzania jest tam więcej niż sporo. Obok zamku znajdują się stoiska z lokalnymi potrawami, których również warto skosztować.

Wyjazd do SPA – tylko i aż tyle

Czasami człowiek jest tak zmęczony, że jedyne o czym myśli to wypoczynek. Jeżeli więc macie ochotę wypocząć i tylko, a może aż się zrelaksować, to koniecznie wybierzcie się do SPA. Zamówicie cały dzień masaży, zabiegów relaksacyjnych, a potem wybierzcie się jeszcze na basen oraz do sauny. Po takim wypoczynki koniecznie ubierzcie się elegancko i wybierzcie na romantyczną kolację. A jeżeli macie ochotę spędzić czas w pokoju, to także może być dobry pomysł. Zamówcie smakołyki do apartamentu. Nie zapomnijcie też o dobrym winie czy szampanie i koniecznie cieście czekoladowym i po prostu spędźcie czas we dwoje. Możecie też wymienić się upominkami. Nie muszą być wcale kosztowne. Wszystko zależy od Waszych możliwości. Prezentem może być słodki telegram czy płyta ulubionego zespołu. Ale można też postawić na flakon perfum czy biżuterię.