Włosy są dla nasz niezwykle ważne. Dodają nam urody i pewności siebie, dają możliwość stworzenia komfortowej fryzury, a kiedy chcemy – pozwalają nam na zmianę wizerunku. Niestety jest wiele chorób, które powodują wypadanie włosów, prowadzą do przerzedzenia włosów na czubku głowy, a nawet – łysienia. Na szczęście obecnie możemy sobie pomóc, dobierając peruki lub toppery blond, dzięki którym uzyskamy pożądany efekt.

1. Toppery blond: sposób na zagęszczenie włosów

2. Jaki topper wybrać: z włosów naturalnych czy syntetycznych?

Zmagasz się z łysieniem z powodu chorób lub masz rzadkie włosy na czubku głowy? Zagęszczenia są świetnym sposobem na zadbane i piękne włosy. Doskonale się sprawdzą u osób cierpiących na różnego rodzaju choroby, w tym łysienie plackowate. Czym topper różni się od peruki i co warto o nim wiedzieć? Sprawdźmy!

1. Toppery blond: sposób na zagęszczenie włosów

Choć włosy bywają bardzo problematyczne, a przez niedobory witamin lub różne problemy zdrowotne zdarza się, że wypadają garściami, nie oznacza to, że musimy po prostu pogodzić się z losem lub godzić się na kompromisy. Współcześnie istnieją sposoby na to, by cieszyć się wymarzoną fryzurą i naturalnym efektem, nie wydając przy tym kroci. Jednym z nich jest wspomniany już topper.

Toppery blond i brąz to szalenie modne rozwiązanie i sposób na nieinwazyjne zagęszczenie włosów. Warto przy tym podkreślić, że istnieje pewna różnica między peruką a topperem: peruka to całościowe rozwiązanie, a topper – częściowe. By móc nosić topper, należy posiadać pewną ilość włosów, do których można wpiąć spinki clip in. Niewystarczająca ilość włosów spowoduje, że topper spadanie lub zacznie się przesuwać. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zakup peruki.

Toppery, z grzywką czy bez, można dobrać do koloru włosów. Np. jeżeli masz włosy w kolorze brązu o długości 40cm, powinnaś szukać topperów w kolorze podobnym o długości co najmniej 40cm lub dłuższych.

2. Jaki topper wybrać – z włosów naturalnych czy syntetycznych?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto postawić na topper z włosów naturalnych, czy też lepiej postawić na topper w wersji syntetycznej, rozwiejemy twoje wątpliwości.

Topper, który wybierzesz powinien być komfortowy i powinnaś czuć się w nim dobrze. Topper z włosów naturalnych jest droższy, natomiast wiele kobiet ceni go za naturalny wygląd. Ale i topper z włosów syntetycznych może być doskonałym rozwiązaniem. Jest znacznie tańszy, pielęgnacja nie jest tak skomplikowana. Dodatkowo topper jest trwały i w wersji blond czy brąz – również może wyglądać naturalnie.