Każda z nas czuje się najlepiej w danym kolorze biżuterii, a inne mogą nam nawet dodawać lat. Jest kilka typów urody, dlatego w jednym kolorach wyglądamy atrakcyjnie, a w innych niekorzystnie. Sprawdź, jakie wyróżniamy typy urody i określ jaki jest Twój. Dzięki temu będziesz mogła dopasować biżuterię odpowiednią dla siebie. Poniżej kilka wskazówek.

Poznaj główne typy urody

Wyróżniamy cztery główne typy urody – wiosna, lato, jesień i zima. Wiosnę oraz jesień charakteryzują barwy ciepłe, a zimę i lato – zimne. Określ swój typ i dopasuj do niego kolory oraz biżuterię, by podkreślić swoje atuty i naturalne piękno. Wybierając kolczyki, łańcuszki z zawieszką czy zegarki na bransolecie kieruj się naszymi wskazówkami. Dzięki nim zawsze uda Ci się stworzyć idealną stylizację na co dzień, do pracy oraz na ważne spotkanie i rodzinne uroczystości.

Wiosna

Jasna i delikatna karnacja w brzoskwiniowym odcieniu to Wiosna. Często panie o tym typie urody mają rumieńce i piegi, a opalają się na kolor brązowy. Z kolei włosy mają w ciepłym i delikatnym odcieniu – m.in. słomkowy, lniany, marchewkowy rudy, złoty blond, złoto-brązowy lub miodowy, a oczy zielone, szaro-zielone, niebiesko-zielone, błękitne lub piwne i jasnobrązowe. Pasująca do nich biżuterii to złoto, mosiądz, brąz oraz różowe złoto – powinny dopasowywać takie kolczyki, łańcuszki czy bransoletki.

Lato

Taki typ urody mają panie o jasnej, beżowej karnacji i cerze o chłodnym, różowym lub błękitnym odcieniu. Często występują też piegi. Charakterystyczne są również włosy w kolorze mysiego lub platynowego blondu albo odcieniu ciemnobrązowym, a także oczy o barwie szarej, szaro-zielonej lub błękitnej. Biżuteria, która najlepiej pasuje do tego typu urody, to np. srebrne kolczyki, pierścionki i bransoletki. Dobrym wyborem będzie platyna, srebro, stal i białe złoto.

Jesień

Panie o karnacji złocistej, z piegami w ciepłym kolorze, opalające się na brązowo, to typ Jesień. Mają włosy w odcieniu rudym, mogą też występować ciepłe, czerwone i złote refleksy. Oczy mają intensywny kolor zielony lub brązowy. Pasująca do tego typu urody biżuteria to złoto, mosiądz i brąz – dobieraj pierścionki, kolczyki i naszyjniki wykonane z tych materiałów.

Zima

Panie o typie urody Zima mają jasną karnację, wręcz porcelanową, czasami o różowym albo błękitnym odcieniu skóry, kruczoczarne włosy i oczy o intensywnej barwie lodowego błękitu lub zimnej zieleni. Pasująca do tego typu urody biżuteria to srebro, białe złoto, stal, platyna, ale też złoto tradycyjne.