Bransoletki na rękę to rodzaj biżuterii, który kochają kobiety w każdym wieku. Doskonale podkreślają styl i charakter stylizacji, jednocześnie skupiając uwagę na sobie, stają się efektowną ozdobą nadgarstka. Wykonane ze złota, srebra, stali szlachetnej lub kolorowych sznurków bransoletki na rękę pasują zawsze i niemalże do wszystkiego. Bardzo dobrze odnajdują się zarówno w charakterze biżuterii zarezerwowanej na szczególne okazje, jak i tej, którą nosimy na co dzień. Duża różnorodność przeróżnych modeli tego rodzaju biżuterii sprawia, że często trudno zdecydować się na jeden. Na jaką bransoletkę warto postawić?

Bransoletki na rękę – ze złota, srebra czy stali?

Bransoletki na rękę cieszą się dużą popularnością, która przekłada się na ogromny wybór tego rodzaju biżuterii. Wśród propozycji jubilerów można znaleźć modele wykonane z różnych surowców. Największym zainteresowaniem niezmiennie od lat cieszą się bransoletki ze złota i srebra. Obydwa rodzaje kruszców są cenione przede wszystkim ze względu na swoją trwałość i odporność na zniszczenia. Wykonana z nich biżuteria jest zakupem na lata. Odpowiednio przechowywana i pielęgnowana zachowuje dobry wygląd przez długi czas, często stając się rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Zakup złotej biżuterii dla wielu osób jest też rodzajem inwestycji. Złoto nie traci bowiem na swojej wartości, która stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Ceny biżuterii wykonanej ze złota – w zależności od jej rodzaju, wielkości oraz dodatków w postaci na przykład kamieni szlachetnych – mogą osiągać różną wysokość, od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie tańsza jest biżuteria srebrna. W jej przypadku ceny wahają się w granicach od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych.

Alternatywą dla złota i srebra, coraz częściej i chętniej wybieraną, jest stal szlachetna. Podobnie jak złoto i srebro jest wytrzymała i odporna na zniszczenia. Narażona na działanie wody czy też potu nie ciemnieje i zachowuje dobry wygląd przez długi czas, a przy tym jest zdecydowanie tańsza niż biżuteria złota czy chociażby srebrna. Bransoletki na rękę wykonane ze stali szlachetnej są równie trwałe i odporne na zniszczenia. Podobnie jak złote i srebrne występują w przeróżnych wzorach i wariantach kolorystycznych. Bardzo często bransoletki na rękę ze stali szlachetnej są pokrywane warstwą srebra lub złota, co sprawia, że pięknie się prezentują, doskonale imitując złotą lub srebrną biżuterię. Dysponując nieco mniejszym budżetem, warto rozważyć wybór biżuterii wykonanej właśnie ze stali szlachetnej. Jej zakup jest doskonałym sposobem na to, by cieszyć się modną i stylową biżuterią dostępną w atrakcyjnej cenie.

Bransoletka na rękę – klasyka czy nowoczesność?

W sprzedaży znaleźć można całe mnóstwo różnorodnych modeli bransoletek na rękę – zarówno tych bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych. Na który rodzaj warto się zdecydować?

Wszystko tak naprawdę zależy od stylu, jaki jest bliższy naszemu sercu. Jeżeli na co dzień wybieramy ponadczasowe rzeczy, które wyróżnia prostota i minimalizm, powinniśmy postawić na klasykę. Jeśli zaś lubimy oryginalne połączenia i zestawienia, wówczas naszym wyborem powinny stać się modele nowoczesne. Ciekawym pomysłem na połączenie tych dwóch, wydawać by się mogło odmiennych stylów, jest wybór bransoletki na rękę wykonanej z ponadczasowego złota ozdobionej kolorowymi kamieniami lub złotej bransoletki modułowej, na której umieścimy modne zawieszki symbolizujące znaki zodiaku, motywy filmowe czy też popularne w ostatnim czasie zawieszki z literami.