kobietaporadnik

Z czym połączyć wzór panterki w jesienno-zimowych stylizacjach?

Ciekawostka: czy wiesz, że lampart, pantera i leopard to dokładnie to samo zwierzę? Przynajmniej w potocznym nazewnictwie. Mówiąc o wzorze panterki najczęściej mamy przed oczami umaszczenie tego uroczego kociaka, czyli lamparta plamistego. 

Źródło

Niestety w Polsce panterka nie ma dobrej passy… Wielu z nas kojarzy się ona z zagubioną blond nastolatką z nieciekawej dzielnicy, z panią „lekkich” obyczajów lub z początkującymi gwiazdkami popu.

Czy warto przywrócić jej dobre imię? Moim zdaniem warto! Chociażby dlatego, że panterka pasuje do wielu stylizacji, klimatów, typów urody i wieku.

Potrzebny Ci pozytywny przykład?

Jane Fonda amerykańska aktorka, producentka, pisarka i działaczka polityczna (jej stylizacja).

Anna Dereszowska polska aktorka i wokalistka (jej stylizacja).

Małgorzata Kożuchowska polska aktorka i prezenterka (jej stylizacja).

Te kobiety doskonale pokazują, że panterka może być codzienna, może być elegancka i może być noszona z „przymrużeniem oka” 😉

Może pytasz teraz w głowie „No dobra, Marcelina, ale z czym ja tę panterę mam zestawić, żeby uzyskać ten właściwszy, lepszy efekt i uniknąć tandetnego kiczu?” Już odpowiadam!

Noś ją z głęboką czernią…

Pantera i czerń się uwielbiają! Co już było widać w powyższych stylizacjach. Zakładaj śmiało jeśli tylko Twoja uroda na to pozwala, czyli „udźwignie” ciężar kolorystyczny, jakim jest zestawienie czerni z brązem.

Czerń+panterka to 100% klasyki i ponadczasowości 🙂

Źródło: Pinterest

… i z żółtym złotem!

Nie za wiele, ale jednak, złoto pięknie rozjaśnia czarno-brązowe stylizacje, wprowadzając do nich odrobinę ciepła, kobiecości i ekskluzywności.

Ale, ale uwaga! Przy łączeniu pantery z czernią i złotem koniecznie zwróć uwagę na rodzaj i jakość materiałów! Inny efekt daje połączenie wełnianej panterki z gładką, czarną dzianiną czy bawełną, a inny ze skórzaną kurtką i kozakami. Pierwszy zestaw nadaje się na co dzień, drugi polecam raczej na wieczorne wyjście na miasto.

Źródło: Pinterest

Panterka z czystą lub złamaną bielą

Gdy je połączysz, zrobi się świeżo i baaardzo kobieco. Uważam, że jest coś niesamowicie zmysłowego w tym zestawieniu… Podoba mi się ono szczególnie w jesienno-zimowych stylizacjach, gdzie większość ciała jest zakryta (chociaż w lecie też jest ładnie przykład).

Źródło: Pinterest

Z niebieskością jeansu

Przepis na idealną, panterkową stylizację dla leniwych: bierzesz jedną rzecz w panterkę + coś z jednobarwnego jeansu + coś czarnego + coś białego i wychodzisz 😀

Jedyne o czym musisz pamiętać, to zestawianie ubrań o nieskomplikowanych, ponadczasowych fasonach. Tutaj naprawdę ciężko popełnić błąd.

Źródło: Pinterest

Z ciepłym beżem

Oczywiście w niezastąpionym towarzystwie czerni, jeansu, błękitu lub bieli.

Źródło: Pinterest

Z kolorami ziemi

Szczególnie w brązowym kolorze!

Źródło: Pinterest

Z militarną zielenią

Plus z… Czernią, bielą, beżem, złotem. Powtarzam to do znudzenia 😉

Z ognistą czerwienią!

To zestawienie jest już na wyższym poziomie modowego wtajemniczenia.

Jeśli nie brak Ci odwagi, spróbuj połączyć panterkę z czerwonym płaszczem lub ołówkową spódnicą (stylizacja).

Jeśli jednak czujesz pewien niepokój, ale chcesz spróbować, wystarczą botki, trampki (stylizacja) lub czerwona torebka (stylizacja).

Z energetyczną żółcią 😀

Kolejne zestawienie, które uwielbiam! Niestety tylko na kimś, bo mnie ani brąz, ani żółć nie lubi 🙁

Żółty dodaje panterce pozytywnych wibracji, zamieniając drapieżnego kota w zabawny, wzorzysty dodatek.

Ze szlachetnym burgundem

Luksus. To moje pierwsze skojarzenie z burgundem. Ale wcale nie musi tak być! Jak widać na poniższych stylizacjach, bordo i panterka lubią też casualowe klimaty.

Z towarzystwem słodkich pasteli

Powiem Ci szczerze, że to najdziwniejsze zestawienie na jakie trafiłam w przypadku panterki. Ale w sumie dlaczego by nie?

W towarzystwie pasteli panterka zawsze gra pierwsze skrzypce! Nawet jeśli są to tylko szpilki, kopertówka, czy panterkowe botki.

Źródło: Pinterest

To jak? Gotowa na przygarnięcie brązowego kota?

Ja już swojego mam. I własnie dlatego tak szczerze go polecam!

M.