zakupykobietamężczyznaporadnik

Jak usunąć sierść z ubrań?

Rolka do czyszczenia ubrań

Osobiście mam spory problem z rolkami do czyszczenia ubrań, ponieważ jak dla mnie to za dużo… Śmieci. Nawet jeśli kupuję rolkę do której mogę dokupić wkłady, to wyrzucam: zewnętrzną warstwę ochronną, zużyty plaster, rolkę na której były plastry i w końcu samą rolkę (bo ta zawsze po jakimś czasie się psuje).

Do tego niektóre materiały źle reagują na klej z plastrów i się „wybrzuszają”, zaciągają albo zbierają klej – to powoduje, że sierść przykleja się do nich jeszcze mocniej! U mnie tak było z płaszczem z bawełnianej gabardyny, z kaszmirowym swetrem i jedną parą czarnych, bawełnianych spodni.

Dlatego aktywnie szukam zamienników! 🙂

Rękawica, zwykła rolka do czyszczenia

Rękawica do czyszczenia ubrań

Moje odkrycie na zimę 2019! W Rossmanie kosztuje kilkanaście złotych (klik).

Świetnie czyści z sierści wełnine i bawełniane płaszcze, swetry, spodnie, sukienki, jeansy.

Dobrze radzi sobie z rajstopami. Niestety po takim czyszczeniu bardzo się elektryzują.

Dwustronna, co umożliwia czyszczenie z dołu do góry i z góry do dołu.

Minus? Jeśli pomyslisz stronę wszystkie kłaczki z rękawicy wylądują z powrotem na płaszczu! Na szczęście równie szybko je usuniesz 😉

Szczotka do czyszczenia ubrań

Producent kusi opisem…

Szczotka idealnie oczyszcza ubrania z sierści zwierząt i innych drobnych paprochów, została przetestowana na sierści ponad 50 zwierząt i na 16 kolorach ubrań.

Wygląda mi to na tworzywo podobne do mojej rękawicy.

Cena niemała – 80 złotych. Sprzęt ma 2 letnią gwarancję ( klik)

Kauczukowa rolka do czyszczenia ubrań

Ostatni cudowny produkt odkryłam dzięki Emi, która na fan page Garderoba w Pigułce wspominała o rolce z lepkiej gumy lub silikonu.

Oto kauczukowa rolka Sticky Buddy, która również zbiera dobre opinie w internecie.

Cena przystępna – kilkanaście złotych. Do kupienia np.: tutaj

PS: Na Allegro istnieje takie określenie jak „wieczna rolka” do czyszczenia. Z reguły są to produkty zrobione z kauczuku, silikonu lub czegoś podobnego, co po użyciu zmywa się wodą i używa ponownie 🙂

Płyny do ubrań i programy do prania

Od razu uprzedzam, że przy praniu natkniesz się na wiele mitów i rozczarowań.

Pralki z funkcją Pupil u jednych podobno działają, u innych podobno nie.

Kulki zbierające sierść u jednych działają, u innych nie.

U mnie działa antyelektrostatyczny płyn Ania, którym po praniu lub po po założeniu spryskuję rajstopy, część swetrów, szalików i płaszczy (szczególnie wełnianych).

Kulki zbierające sierść dostaniesz na Allegro, płyn Ania jest w Rossmanie

Płyn antyelektrostatyczny możesz dodać bezpośrednio do prania – ubrania będą wtedy teoretycznie mniej przyciągać sierść.

Zamiast płynu możesz dodać trochę octu. Śmierdzieć nie będzie, ponieważ ocet w połączeniu z proszkiem/płynem do prania nie wydziela tak specyficznego zapachu.

Zamki i klamki to 100% gwarancja satysfakcji

Po prostu zamknij szafę lub szufladę.

Sposób najbardziej oczywisty i jednocześnie… Najtrudniejszy do zrealizowania.

Moja szafa z ubraniami to istna świątynia dla kotów. Z miną zadowolonego z siebie zdobywcy i skupieniem godnym Einsteina, pracowicie włamują się do niej i moszczą między stosami poskładanych ubrań, pościeli, czy koców. Potem jest zabawa w znajdź kota. Ewentualnie zamknij szafkę tak, żebym do niej nie wszedł (ale i tak znowu to zrobię).

Pojemnik ze świeżo wypranym praniem to najlepsze łóżeczko na świecie. Im tego prania więcej, tym weselej. Im wyżej się wspiąć tym lepsza zabawa!

Deska do prasowania – najlepiej podgrzana ciepłem żelazka – nic tylko kłaść się po długości. A jak się ubrania zakudlą, no cóż, szczegół.

Ubieram się na ciemno, mam na sobie jasne kudełki. Ubieram się na jasno, mam na sobie ciemne i tak do wyboru 🙂 

A najlepszy moment jest wtedy, kiedy wybieram się do pracy lub gdzieś wychodzę. Oczywiście koteczek na pożegnanie musi otrzeć się o nogi… Wszystko prowadzi do jednej bardzo ważnej konkluzji – rolka czyszcząca z klejem i szczotka do ubrań to Twój najlepszy przyjaciel o każdej porze dnia 😂🐱😂

Natalia

Jednak bez nich nasze życie nie byłoby takie samo! źródło

Tylko spokój może Cię uratować!

Jeśli kiedykolwiek pomyślisz, że temat skudlonego płaszcza, zjedzonych przez sierściucha rękawiczek i pozaciąganej koszuli to tylko Twój problem, to wiedz, że baaardzo się mylisz.

Statystyki podają, że ponad połowa Polaków ma w domu zwierzę. Czyli domowych zwierząt jest… Kilka milionów!

Może następnym razem, spotykając się z fajnymi ludźmi, warto pośmiać się z tych sierściuchowych niedogodności? Masz 50% gwarancję, że ktoś doskonale Cię zrozumie 🙂

Pomyślności!

Marcelina