bizneskobietamężczyznaporadnik

Jak się ubierają uczestnicy śniadań biznesowych?

Prędzej, czy później na śniadaniu biznesowym „ląduje” większość mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Zostajemy zaproszeni przez Pana na popołudniowym networkingu lub przez Panią, która otrzymała naszą wizytówkę w trakcie branżowej konferencji. Tak to się zaczyna.

Co to właściwie są śniadania biznesowe?

Śniadanie biznesowe to cyklicznie organizowane, poranne spotkania mające na celu tworzenie bezpiecznej przestrzeni do budowania i pielęgnowania relacji biznesowych pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami.

Te najpopularniejsze organizuje WFS (Współpraca Fundamentem Biznesu) oraz BNI Polska. Inne organizacje to m.in. RIG (Regionalna Izba Gospodarcza) czy Towarzystwa Biznesowe oraz inne, lokalne inicjatywy.

Nie będę Ci pisać, czy warto zostać ich stałym członkiem, bo to Twoja własna decyzja i Twój czas. Ale na pewno warto raz przyjść i zobaczyć, jak to wygląda od środka.

A teraz przejdźmy do tematu ubrań 🙂

Śniadanie biznesowe grupy BNI w Krakowie źródło

Dzinsy czy garnitur?

Na pewno nie dżinsy! Na  pewno nie podkoszulek, sweter lub sportowe buty – w nich będziesz wygladać, jakbyś miał(a) wszystkich w nosie… A przecież nie na tym polega swobodne nawiązywanie relacji biznesowych, prawda? Może być garnitur. Ale nie musi.

Sprawdź zdjęcia ze spotkań. Zawsze!

Każde śniadanie biznesowe ma swój własny dress code.

Członkowie BNI najczęściej ubierają się oficjalnie i elegancko. Dominują garnitury i wełniane sukienki, drogie metki, których nie widać, markowe dodatki i wysoka pewność siebie. Im większe miasto tj. Kraków, Wrocław, Warszawa, tym wyżej postawiona poprzeczka.

Członkowie WFS ubierają się trochę swobodniej. Tu u mężczyzny wystarczy marynarka, koszula, spodnie chino, dobre buty. Kobieta w biznesowej sukience z krótkim rękawem też jest ok. Mniej sztywności, więcej koloru i luzu.

PS: Kliknij na słowo „źródło” w opisie zdjęcia a przejdziesz do galerii zdjęć ze spotkania wybranej organizacji.

Śniadanie biznesowe WFS źródło

Członkowie Towarzystw Biznesowych stawiają na swobodną elegację. Może być garnitur, może być marynarka z eleganckimi spodniami, może być wiskozowa sukienka o biurowym kroju. Raczej stonowana kolorystyka – w ich dress codzie mało jest miejsca na ekstawagancję.

Śniadanie biznesowe Towarzystw Biznesowych w Lublinie źródło

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam Ci obraz wyglądu uczestników biznesowych śniadań.

Jeśli jednak nadal nie czujesz się pewnie w tym temacie, czekaj na kolejne wpisy z tej serii. W przygotowaniu są m.in. przykłady męskich stylizacji zimowych ze sklepu Lavard dla 4 różnych typów facetów 🙂

Masz pytanie? Zostaw je w komentarzu lub wyślij email przez >>> formularz kontaktowy

Pomyślności!

Marcelina