poradnik

10 sposobów na optyczne wydłużenie sylwetki

Która z nas może chcieć optycznie wydłużyć sylwetkę? Oczywiście ta, która jest niska!

Czyli wg ogólnopolskich badań kobieta, która ma mniej niż 165 cm wzrostu (średni wzrost Polek).

Ale też…

Ta, która uważa się za zbyt krągłą, jak na swój wzrost.

Ta, która ma dużo wyższego partnera.

Ta, która często występuje publicznie.

Ta, która pracuje z wyższymi od siebie.

Ta, która wie, że będzie pozować do zdjęć.

I w końcu ta, która po prostu ma na to ochotę 🙂

Sposób 1: Pionowe linie

Na początek banał nad banałami. W wydłużaniu sylwetki zawsze chodzi o stworzenie minimum dwóch lub więcej pionowych linii, które „wyciągną” Cię do góry.

Linie te mogą tworzyć np. podłużny naszyjnik + jednokolorowa sukienka + gładki płaszcz + wzorzysty szal lub też sukienka z pionową wstawką + kolorystycznie dobrany szal. Takich możliwości jest pewnie z kilkaset!

Co ciekawe u każdej z nas działa to inaczej – jedna wygląda świetnie w ciemnej sukience i jasnym płaszczu, inna w jasnej sukience i ciemnym płaszczu.

To, jak zastosować pionowe linie, zależy m.in. od Twojego koloru włosów, fryzury, kształtu ramion, wielkości biustu, wielkości brzucha, szerokości bioder, długości nóg, ogólnego rozmiaru ciała i jeszcze kilku innych szczegółów… Ale absolutnie się tym nie zniechęcaj! Po prostu spróbuj zrozumieć, że jeden optyczny sposób na wydłużenie sylwetki będzie u Ciebie działał świetnie, a inny nie. I tyle 🙂  

Sposób 2: Dekolt V i podłużne cięcia

Dekolt V to sprzymierzeniec wielu sylwetek – od kobiet walczących z podwójnym podbródkiem, po posiadaczki szerokich ramion i ogromnych biustów. Przez zdolność do optycznego wydłużenia jest również polecany tym „trochę niższym” 🙂

Jeśli do dekoltu V dodasz kopertowe wiązanie sukienki lub/i asymetryczne cięcia oraz wstawki na wysokości okolic kolan to zyskasz min. 10 centymetrów! Naprawdę warto.

Sposób 3: Rozjaśnianie

Być może ten sposób jest dla Ciebie nowością? Ja w swojej wizerunkowej karierze dowiedziałam się o nim dość późno 🙂

Cały sekret polega na zestawieniu zbliżonych do siebie kolorów od najciemniejszego na dole do najjaśniejszego na górze np. czerń + granat + szarość lub oliwka + niebieski + błękit. Uwaga: przejścia nie mogą być agresywne! Chodzi o płynne wejście jednej barwy w drugą, dzięki czemu sylwetka wydaje się wyższa.  

Sposób 4: Taliowanie i wiązanie

Przy podkreślaniu talii muszę napisać jedną, bardzo ważną rzecz – jeśli jesteś niska i masz super wąską talię, lepiej ją lekko zaakcentować, niż mocno podkreślić. Duże wcięcie skraca, dzieląc sylwetkę w poziomie (klatka + biodra).

Co do samego wiązania, dobrze, żeby było w kolorze Twojego ubrania. Dzięki temu podkreślasz wcięcie, jednocześnie nie przecinając sylwetki w pionie.

I ostatnia rzecz – asymetryczne wiązanie ze zwisającymi końcami wzdłuż połowy uda. Polecam, polecam, polecam! Świetnie sprawdza się u kobiet z lekko wystającym brzuchem, z szerokimi biodrami lub masywnymi udami. Działa cuda 😉

Sposób 5: Pionowe wzory

Sukienki, kombinezony, garnitury, garsonki i inne komplety w pionowe wzory – różne wzory!

Nie tylko paski wydłużają. Mogą to być malarskie maziaje, łąkowe kwiaty o wydłużonym kształcie, kropki ułożone w pionowe linie, a nawet miks wzorów (jak na poniższym zdjęciu z prawej), który, patrząc na sukienkę w całości, również jest pionowy.

Sposób 6: Asymetryczne nadruki

Nadruki, aplikacje, malunki. Coś, co sprawia, że Twoje ubranie w linii pionowej dzieli się na część gładką i część z nadrukiem. 

Warto wiedzieć, że w takich połączeniach nadruki pionowe i skośne (na zdjęciu!) wydłużają mocniej, niż nadruki koliste i kwadratowe.

Sposób 7: Podłużna biżuteria

Sposób niby łatwy, ale nie do końca…

Decydując się na podłużne kolczyki, warto wziąć pod uwagę wielkość twarzy (im większa, tym masywniejsze), jej kształt (owal, kwadrat, serce itp.), fryzurę (włosy krótkie, spięte, długie, proste, kręcone…) oraz kolorystykę pod typ urody. Dlatego, jeśli nie masz natchnienia do sprawdzenia tych wszystkich rzeczy, lepiej zdecydować się na naszyjnik lub zastosować inny sposób optycznego wydłużenia sylwetki 🙂

Podłużny naszyjnik wymaga od Ciebie tylko określenia optycznego rozmiaru sylwetki (szczupła, średnia, masywna) i rozmiaru biustu (mały, średni, duży). Im masywniejsza sylwetka, tym grubszy rzemyk lub łańcuszek. Im większy biust, tym większy i bardziej wydłużony wisior oraz krótszy naszyjnik (żeby w trakcie ruchu nie latał pod piersiami).

Sposób 8: Długie szaliki

Długie szale mogą być noszone na dziesiątki różnych sposobów!

Najważniejsze, żeby przy niskiej sylwetce, tworzyły pionowe linie.

Im bardziej kontrastujący z ubraniem szal, tym mocniejszy efekt wydłużenia sylwetki. 

Jeśli do tego po założeniu jego nadruk tworzy na sylwetce pionowe wzory (poniższe zdjęcie po lewej), to super.

Jeśli jest wykończony podłużnymi frędzlami, to super (o ile nie masz masywnych bioder).

Sposób 9: Total look

W lecie sprawdza się jasny (biały, błękitny, beżowy, jasnoszary) lub średni (czerwony, różowy, niebieski), ponieważ ładniej zgrywa się z kolorem skóry.

W zimie Twój total look może być ciemny (granatowy, butelkowozielony, grafitowy, czarny). Jak dodasz czapkę, szalik, rękawiczki, rajstopy i zakryte buty, to i tak nic nie widać 😉

W połączeniu z wcześniej wspomnianymi sposobami (dekolty V, podłużne cięcia, boczne wiązania w talii, pionowe wzory,  podłużna biżuteria) dodasz sobie kolejne kilka centymetrów!

Sposób 10: Wszystko co pionowe

Kończymy bardzo subtelnie – czymś, czego prawie nie widać.

Jeśli w swoim stroju znajdziesz jakiekolwiek pionowe, skośne lub asymetryczne przeszycia, wstawki, cięcia, zdobienia, to na 99% będą one lekko wydłużać Twoją sylwetkę. Dotyczy to nawet prążków na dzianinie, zamków, guziczków, taliowania koszuli, kantów w spodniach, szwów w jeansach, zdobień na butach, kontrastujących z ubraniem torebek noszonych z ramienia itp.

Uprzedzając uwagi, że nie wymieniłam wszystkich znanych Ci sposobów na optycznie wydłużenie sylwetki, napiszę, że wiem o tym doskonale 😉 Takich sposobów jest dziesiątki (albo i więcej), a ja chciałam zrobić zgrabny wpis w stylu „5 sposobów na…”. Mam nadzieję, że wybaczysz mi ominięcie niektórych wskazówek – na pewno wspomnę o nich w kolejnych wpisach!

Marcelina

PS: Jeśli masz koleżankę/siostrę/mamę/córkę potrzebującą takich wskazówek, śmiało prześlij jej ten link: http://garderobawpigulce.pl/10-sposobow-na-optyczne-wydluzenie-sylwetki/

Niech też skorzysta 🙂

Źródło zdjęć: Sklep polskiej marki odzieżowej Solar